technology, laptop, keyboard-791029.jpg

7 плагінів для стиснення зображень у WordPress

Стиснення зображень дозволяє заощадити дисковий простір, пропускну здатність, а також прискорити роботу сайту для відвідувачів. Нижче наведено список деяких корисних плагінів для стиснення зображень у WordPress.

Всі згадані плагіни знаходяться в офіційному каталозі WordPress.org, і розповсюджуються безкоштовно під ліцензією GPL. Попри це, деякі з них використовують зовнішні платні сервіси для стиснення зображень, або платні версії плагіна з додатковим функціоналом, який можна поширювати під іншими ліцензіями.

WP Smush

Плагін WP Smush розроблений WPMU DEV і використовує зовнішній сервіс для стиснення зображень. Відразу після активації плагін пропонує стиснути всі наявні файли в медіатеці, а також починає автоматично стискати знову завантажені зображення. На момент написання статті цей плагін має понад 400 тисяч активних встановлень.

Майте на увазі, що у безкоштовній версії плагіна є деякі обмеження, наприклад, максимальний розмір файлу для стиснення становить лише 1 мегабайт, стиснення кількох зображень лише 50 одночасно. Платну версію можна придбати за підпискою WPMU DEV, яка коштує $49 на місяць.

EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer використовує optipng, pngquant, jpegtran та інші безкоштовні утиліти для ефективного стиснення зображень у WordPress. Ці утиліти входять в дистрибутив плагіна у вигляді виконуваних файлів і запускаються плагіном через функцію PHP exec(), яка відключена багатьма хостинг-провайдерами з міркувань безпеки.

Існує також платна версія EWWW Image Optimizer Cloud, яка, як і WP Smush, використовує зовнішній сервіс для стиснення та оптимізації, який більш сумісний з хостингом сайтів і не створює додаткового навантаження на ваш сервер. Вартість стиснення становить 0,5 цента за зображення за перші 1000 штук.

TinyPNG / TinyJPG

Спочатку TinyPNG з’явився як онлайн-сервіс і API для розробників для стиснення зображень PNG. Потім розробники TinyPNG створили версію для зображень JPEG, а також плагіни для WordPress і Magento, які дозволяють автоматично стискати всі завантажені зображення за допомогою їх онлайн-сервісу.

Щоб плагін працював, вам просто потрібно отримати ключ API з сайту TinyPNG. Він дозволяє безкоштовно стискати до 500 зображень на місяць, чого зазвичай вистачає на 100 медіафайлів у WordPress з урахуванням усіх мініатюр. Платний доступ до API починається від $0.009 за зображення.

Resize Image After Upload

Плагін Resize Image After Upload автоматично зменшує розмір завантажених зображень у WordPress і зберігає їх замість оригіналів. Це дозволяє значно заощадити місце на диску тим, хто часто використовує файли з цифрових камер, розмір яких досягає 20 Мб і більше.

Не забудьте збільшити максимальний розмір файлу, якщо ви хочете завантажити великі зображення у свою медіатеку WordPress.

ShortPixel Image Optimizer

ShortPixel Image Optimizer — це плагін і сервіс для стиснення зображень WordPress. Безкоштовний план включає стиснення до 100 зображень на місяць і не відрізняється за якістю стиснення від платних версій, які починаються від 5 доларів США за 5000 файлів на місяць. Плагін також дозволяє відновити оригінали в будь-який час.

Kraken Image Optimizer

Сервіс Kraken.io характеризується високою швидкістю і дуже хорошою якістю стиснення зображень, як з втратами, так і без втрат. Їхній плагін інтегрує службу з медіатекою WordPress, дозволяючи легко стискати нові та наявні зображення.

Безкоштовна версія цього плагіна/сервісу дозволяє протестувати його лише в межах квоти 100 мегабайтів. Платні підписки стартують від $5 за 500 мегабайтів на місяць.

Imagify

Imagify – це сервіс від творців популярного плагіна кешування WP Rocket, і він добре інтегрується в WordPress. Пробна версія Imagify має квоту в 25 мегабайтів, платні підписки починаються від $5 за 1 гігабайт даних на місяць, чого вистачить приблизно на 10 000 зображень, за словами розробника.

Також варто згадати, що деякі хостинг-провайдери та CDN-провайдери, або зворотні проксі (наприклад, CloudFlare, Incapsula тощо) автоматично стискають передані зображення та інші файли на льоту.

Чи використовуєте ви інструменти стиснення зображень на своєму сайті WordPress? Якщо так, то які? Поділіться своєю думкою в коментарях.

Потрібен сайт, консультація, анімація або графічний дизайн? Лишіть заявку і я з вами зв'яжуся!
Підтримати розвиток ресурсу



Translate »
4468 4463 4455 4370 4364 4352 4347 4295 2960 3004