Web-Master "TWS" Все о создании сайтов и веб-дизайне

PHP: що це, навіщо і як використовується

За весь час існування сфери ІТ було вигадано чимало мов програмування. Проте останні роки найпопулярнішим є РНР. Що це взагалі таке і навіщо потрібне – далі у статті.

Що таке РНР?

Отже, РНР – це мова програмування, яка користується популярністю. Його дуже люблять багато веб-розробників. І у них для цього є всі підстави. Вигадав мову Расмус Лердорф і головна його думка полягала в тому, щоб розробити інструменти, які зроблять процес створення динамічних веб-сторінок легшим.

Вважається, що РНР – це мова загального призначення, та її популярність від цього не зменшується. І багато в чому через те, що має відкритий вихідний код. Це дозволяє працювати над розробкою ентузіастам з усього світу!

РНР відрізняється гранично простим синтаксисом, який має схожість із Java та С++. Мова постійно розвивається. На сьогоднішній день з’явилася вже навіть 8 його версія, але більшість веб-хостингів використовую версію 7.4. Все тому, що 8-а версія поки що потребує доопрацювання. Якщо ж подивитись на статистику, то кожен 6-й продукт у ІТ створюється мовою РНР.

Де застосовують РНР?

РНР – це мова програмування, яка активно застосовується у всьому світі веб-розробниками. Сьогодні його застосовують у трьох сферах IT. Так, цю мову програмування застосовують, коли потрібно написати скрипт або створити на сервері веб-програму. Цей напрямок використання на сьогоднішній день найбільш популярний. І не дивно, тому що РНР, за задумом автора, призначався саме для цього.

Щоб веб-програми на РНР працювали стабільно, знадобляться:

  • сервер;
  • CGI-додаток, який ще називають парсером;
  • браузер для візуалізації те, що написано кодом.

Також РНР використовується для розробки сценаріїв, що виконуються у командному рядку. По суті це невеликі програми, які можуть виконувати свою роботу на будь-якому персональному комп’ютері. Мова містить досить потужні інструменти, які використовуються для роботи з рядками.

Ще РНР застосовують для того, щоб створювати ефектний графічний інтерфейс. Код має велику кількість відгалужень. І всі вони створені для того, щоб реалізовувати ті чи інші завдання. Наприклад, РНР-GTK, який використовують програмісти, які звикли працювати із синтаксисом РНР.

Якими перевагами володіє РНР?

РНР має чимало вагомих плюсів, які й роблять його таким популярним. Наприклад, у РНР, як згадувалося вище, простий і зрозумілий синтаксис. Тому його можуть легко освоїти навіть новачки. РНР – це все найкраще, що мали такі мови програмування. Як С, Java та Perl. РНР легко читається незалежно від того, який спосіб його використання обраний.

Ще один плюс РНР – це кросплатформність та гнучкість. Іншими словами, код сумісний майже з усіма ОС. Те саме стосується і різного серверного ПЗ. Програми, написані на РНР, працюватимуть на будь-якому сервері!

І, звичайно, не варто забувати про масштабованість мови. За допомогою РНР можна досягти максимальної продуктивності будь-яких додатків, які написані цією мовою, наскільки сильно у них не збільшувався б апаратний ресурс.

РНР можна легко вбудувати у будь-яку HTML-сторінку. Робиться це подібно до HTML-тегів. У цьому структура документа не порушується. При цьому сам код активно розвивається та вдосконалюється. Величезне співтовариство розробників постійно працює над тим, щоб зробити цю мову максимально функціональною, розширити її можливості та захистити від можливих атак.

Новачкам, які тільки зіткнулися з РНР, легко його вивчити ще й тому, що на офіційному сайті розробники виклали всю інформацію про кожен елемент коду. Більше того, там є навіть наочні приклади того, як ці елементи працюють.

Про недоліки РНР

РНР має низку незаперечних переваг, які перераховані вище. Але є й недоліки, через які веб-розробники вибирають інші мови програмування.

К недолікам РНР відносять:

  1. Діри у системі безпеки. Звичайно, багато проблем вже вирішено у сучасних версіях мови. Але деякі проблеми все ще є.
  2. Обмеження. РНР спочатку був призначений для різних сфер IT. Проте його, як і раніше, асоціюють виключно з веб-розробками.
  3. Наявність протиріч. Іноді синтаксис РНР суперечить собі. Це пов’язано з тим, що у його розробку включаються програмісти-аматори. Часто вони не узгоджують дії між собою, тому плутанина з іменами вбудованих функцій просто неминуча.

Але всупереч усім недолікам, які є у РНР, ця мова програмування, як і раніше, залишається на піку популярності. Багато всесвітньо відомих сайтів працюють саме на РНР. Приміром, CMS WordPress теж написана на РНР. Саме тому вона має таку популярність серед тих, хто хоче створити власний сайт. Звичайно, це зовсім не означає, що створити сайт на WordPress дуже просто. Необхідно все-таки мати певні знання, щоб виконати точне налаштування цієї CMS.

У будь-якому разі, всім, хто хоче стати програмістом і планується зайнятися веб-розробкою, необхідно вивчити мову програмування РНР.

Потрібен сайт, консультація, анімація або графічний дизайн? Лишіть заявку і я з вами зв'яжуся!
Підтримати розвиток ресурсу



Translate »
4468 4463 4455 4370 4364 4352 4347 4295 2960 3004