Якщо вірити опитування маркетологів останніх років, то в онлайн-бізнесі кожна компанія чи бренд має близько 29 конкурентів. І якщо ви не знаєте, хто ваші конкуренти, це серйозна перешкода для вашого успіху.
Повірте, будь-який бізнес-бренд має конкурентів. І важливо вміти їх знаходити та правильно сегментувати. Як? Далі у статті
Усіх конкурентів, які є у вашій сфері діяльності, можна поділити на три типи:
Прямими конкурентами називають підприємства чи експертів, які пропонують аналогічні вашим товари чи послуги. Вони є вашими головними суперниками у боротьбі за клієнтську аудиторію. Найяскравіший приклад всесвітньо відомих конкурентів – це Apple та Android.
Пряма конкуренція є характерною не тільки для великих брендів, які вже вийшли на міжнародний ринок. Наприклад, якщо у місті з невеликою кількістю мешканців два взуттєві магазини, то це також пряма конкуренція.
Тут важливо розуміти, що якщо клієнт прийшов до вас і купив ваш продукт, він точно не піде до ваших прямим конкурентам, щоб купити їх товар. Адже ви, купуючи гамбургер у McDonald’s, точно не підете в сусідню закусочну, щоб купити ще один.
Щодо непрямих конкурентів, то тут йдеться про компанії з вашої сфери діяльності. Наприклад, ви працюєте у сфері фаст-фуду. І у вас розроблено своє персональне меню. При цьому у ваших конкурентів меню фаст-фуду може бути зовсім іншим. Це і є непряма конкуренція.
Непряма конкуренція – це не обов’язково гра з нульовою сумою. До ваших непрямих конкурентів клієнти можуть піти у разі, наприклад, недбалого обслуговування. І це має стати вам сигналом для виправлення своїх недоліків, щоб перекрити конкурентів.
Останній тип конкурентів – замінники. І вони пропонують вашим клієнтам альтернативу! Іншими словами, ви і ваші конкуренти вирішуєте ту саму проблему клієнтів, але різними методами. Простий приклад – ресторан та кафе, розташовані на одній вулиці. Перший пропонує затишний обід у спокійній обстановці, а другі повноцінний обід на винос.
Замінні конкуренти є потенційно небезпечними! Адже вони пропонують способи вирішення тієї проблеми чи завдання, яке вирішуєте ви. І саме цих конкурентів найскладніше виявити.
У процесі виявлення конкурентів і поділу їх на типи можна виявити, що їх набагато більше, ніж ви могли б очікувати. Але це не страшно. Головне пам’ятати, що не всі конкуренти мають небезпеку для бізнесу.
Тепер детальніше розберемося з тим, як і де шукати конкурентів. Якщо ви працюєте онлайн, то насамперед шукати конкурентів потрібно у пошуковій видачі Google. Просто введіть у рядок пошуку кілька ключових слів, які теоретично можуть мати відношення до вашого бізнесу.
Ті сторінки, які видала пошукова система на першій сторінці – це ваші прямі конкуренти.
Взагалі, бізнес онлайн – це насамперед SEO. Отже, шукайте конкурентів за ключовими запитами, на яких зав’язаний ваш бізнес онлайн. Це найкраща стратегія для пошуку непрямих конкурентів, тому що вони націлені на ті ж самі ключові запити, що і ви.
У пошуках конкурентів слід звертати увагу і на дискусії у соціальних мережах. Саме вони на даний момент є тим майданчиком, де люди можуть думати про все поспіль. Це дозволить вам легко визначити, що говорять про вас і ваших потенційних конкурентів. Як знайти такі обговорення? Просто введіть у рядок пошуку назву вашої компанії, бренду або ваше ім’я, якщо ви є експертом у будь-якій сфері діяльності.
Стратегія розвитку будь-якого бізнесу має базуватися на дослідженні ринку. Завжди перевіряйте ринок для ваших товарів чи послуг, відзначаючи у своїй компанії з конкуруючими пропозиціями. Звичайно, найточніший аналіз ринку може дати маркетолог, який знається на продажах. Але якщо його немає, то можна просто провести подібний аналіз пошукових запитів в Google. Це допоможе вам краще зрозуміти, які компанії зазвичай згадують клієнти у своїх відгуках.
Заповніть форму, щоб замовити послугу по створенню сайта:
Заповніть форму та найближчим часом я з вами зв’яжуся: