Що таке Інтернет речей?

Від щіток для волосся до ваг, споживчі та промислові пристрої мають чіпи, вставлені в них для збору та передачі даних!

Розумні тостери, підключені ректальні термометри та фітнес-нашийники для собак — це лише деякі з повсякденних «тупих предметів», які підключаються до Інтернету як частини Інтернету речей (IoT).

Підключені машини та об’єкти на заводах створюють потенціал для «четвертої промислової революції», і експерти прогнозують, що до 2020 року більше половини нових підприємств працюватимуть на IoT.

Ось усе, що вам потрібно знати про все більш зв’язаний світ.

Що таке Інтернет речей?

У найширшому розумінні термін IoT охоплює все, що підключено до Інтернету, але його все частіше використовують для визначення об’єктів, які «розмовляють» один з одним. «Просто кажучи, Інтернет речей складається з пристроїв — від простих датчиків до смартфонів і переносних пристроїв — з’єднаних разом», — каже Метью Еванс, керівник програми IoT у techUK.

Об’єднавши ці під’єднані пристрої з автоматизованими системами, можна «збирати інформацію, аналізувати її та створювати дії», щоб допомогти комусь із певним завданням або вивчити процес. Насправді це варіюється від розумних дзеркал до маячків у магазинах і за їх межами.

«Це стосується мереж, пристроїв і даних», — пояснює Керолайн Горскі, керівник відділу Інтернету речей у Digital Catapult. IoT дозволяє пристроям із закритими приватними інтернет-з’єднаннями спілкуватися з іншими, а «Інтернет речей об’єднує ці мережі. Це дає можливість пристроям спілкуватися не лише в закритих силосах, але й у різних типах мереж і створює набагато більш зв’язаний світ».

Чому підключеним пристроям потрібно обмінюватися даними?

Був висунутий аргумент, що те, що щось можна підключити до Інтернету, не означає, що це повинно бути, але кожен пристрій збирає дані для певної мети, яка може бути корисною для покупця та вплинути на економіку в цілому.

У промисловому застосуванні датчики на виробничих лініях можуть підвищити ефективність і скоротити відходи. За оцінками одного дослідження, 35 відсотків виробників у США вже використовують дані з розумних датчиків у своїх установках. Американська фірма Concrete Sensors створила пристрій, який можна вставити в бетон, щоб, наприклад, надавати дані про стан матеріалу.

«Інтернет речей пропонує нам можливість бути ефективнішими в тому, як ми робимо речі, заощаджуючи час, гроші та часто викиди в процесі», — говорить Еванс. Це дозволяє компаніям, урядам і державним органам переглянути спосіб надання послуг і виробництва товарів.

«Якість і обсяг даних в Інтернеті речей створюють можливість для більш контекстуальної та чутливої ​​взаємодії з пристроями, щоб створити потенціал для змін», — продовжив Горскі. Це «не зупиняється на екрані».

Останні новини Інтернету речей

Куди далі піде IoT?

Навіть ті, хто придбав одну з безлічі продуктів для розумного дому – від лампочок, вимикачів до датчиків руху – підтвердять той факт, що IoT знаходиться в зародковому стані. Продукти не завжди легко підключаються один до одного, тому існують значні проблеми безпеки, які потрібно вирішити.

У звіті Samsung йдеться, що необхідність убезпечити кожен підключений пристрій до 2020 року є «критичною». У документі фірми про відкриту економіку йдеться, що “існує дуже явна небезпека того, що технології випереджають гру”. Фірма заявила, що до 2020 року виробники повинні будуть захистити понад 7,3 мільярда пристроїв.

«Ми дивимось на майбутнє, у якому компанії будуть насолоджуватися цифровим дарвінізмом, використовуючи IoT, штучний інтелект та машинне навчання, щоб швидко розвиватися, чого ми ніколи раніше не бачили», — сказав Браян Соліс з Altimeter Group, який допомагав у дослідженні. .

Бот-мережі IoT, створені за допомогою мережі застарілих пристроїв, у 2016 році вивели з ладу великі веб-сайти та служби. Пізніше китайська фірма відкликала 4,3 мільйона незахищених підключених камер. Наскільки легко вивести з ладу Інтернет за допомогою пристроїв IoT, було виявлено, коли замість зловмисних цілей виявилося, що ботнет був створений для гри в Minecraft.

Але чи немає наслідків для конфіденційності?

Все, що підключено до Інтернету, можна зламати, продукти Інтернету речей не є винятком із цього неписаного правила. Незахищені системи IoT призвели до того, що виробник іграшок VTech втратив відео та фотографії дітей, які використовують підключені пристрої.

Також є питання стеження. Якщо кожен продукт стане пов’язаним, з’явиться потенціал для нестримного спостереження за користувачами. Якщо підключений холодильник відстежує використання та споживання їжі, продукти на винос можуть бути призначені для голодних людей, у яких немає їжі. Якщо розумний годинник може визначати, коли ви займаєтесь сексом, що може завадити людям, які мають ці дані, використовувати їх проти власника годинника.

«У майбутньому розвідувальні служби можуть використовувати [Інтернет речей] для ідентифікації, стеження, моніторингу, відстеження місцезнаходження та цільового набору для вербування або для отримання доступу до мереж або облікових даних користувачів», — Джеймс Клеппер, директор американської національної розвідки. сказав у 2016 році. Пізніше Wikileaks заявив, що ЦРУ розробляє експлойти безпеки для підключеного телевізора Samsung.

Нам потрібні надійні стандарти

У центрі створення великої надійної мережі IoT лежить одна важлива проблема: сумісні стандарти. Підключені об’єкти повинні мати можливість спілкуватися один з одним, щоб передавати дані та ділитися тим, що вони записують. Якщо всі вони працюють за різними стандартами, їм важко спілкуватися та ділитися. Асоціація стандартів Інституту електротехніки та електроніки перераховує величезну кількість стандартів, які розробляються та над якими працюють для різних застосувань.

«У стандартизації з’являються додаткові потреби», — зазначає Internet Society. Якщо відбудеться стандартизація, це дозволить підключати більше пристроїв і програм.

Щоб спробувати вирішити цю проблему в масштабі підприємства, Microsoft представила власну систему для пристроїв IoT. TechCrunch повідомляє, що система під назвою IoT Central надає підприємствам керовану центральну платформу для налаштування пристроїв IoT. Microsoft стверджує, що система буде просто створювати мережі IoT.

Горскі описав IoT, навіть серед тих, хто має найбільший досвід цієї концепції, як «відносно незрілий ринок», але сказав, що 2016 рік, можливо, став переломним. Стандарт Hypercat тепер підтримується ARM, Intel, Amey, Bae Systems і Accenture, і фірми зараз узгоджують формат для «викриття колекцій» URL-адрес, наприклад.

«У короткостроковій перспективі ми знаємо, що [IoT] вплине на все, де є висока ціна невтручання», — сказав Еванс. «І це буде для простіших повсякденних завдань, таких як пошук місця для паркування автомобіля в людних районах, підключення вашої домашньої розважальної системи та використання веб-камери холодильника, щоб перевірити, чи потрібно вам більше молока по дорозі додому.

«Зрештою, що робить його захоплюючим, так це те, що ми ще не знаємо точних випадків використання, і лише те, що він може мати великий вплив на наше життя».

Ця стаття була вперше опублікована в січні 2017 року. Відтоді її було оновлено додатковою інформацією про IoT.

Джерело

Translate »