Станом на сьогодні WordPress є однією з найпопулярніших CMS у світі! Чому «однієї»? тому що є ще кілька конкурентів у цій сфері, але WordPress з кожним днем набирає популярності, ніж дратує конкурентів. Вже зараз, якщо зробити огляд всіх веб-сайтів, які є в Інтернеті, ми побачимо, що близько 35% з них працює на цій CMS.
І це далеко не межа, тому що кількість веб-ресурсів, що працюють на WordPress, невпинно зростає! І приємно усвідомлювати, що я до цієї статистики доклала руку.
Якщо говорити простою мовою, то йдеться про систему керування. По суті, вона є веб-додатком, що дозволяє власникам сайтів та їхнім співробітникам працювати з ресурсом без проблем:
При цьому не потрібно володіти серйозними знаннями в області програмування. Досить просто вміти орієнтуватися у комп’ютерних програмах.
Ну, оскільки йдеться про веб-додаток, він все одно має базуватися на мові програмування. У випадку з WordPress – це РНР, який використовують переважну кількість хостинг-провайдерів. База даних CMS працює на MySQL, яку також використовують більшість хостингів.
До речі, якщо ви вирішили створити сайт на WordPress, можете просто вибрати звичайний тарифний план хостингу і замовити домен. Після CMS можна встановити за допомогою автоустановника або вручну, якщо ви це вмієте. Однак так морочитись тепер не обов’язково! Адже провайдери хостингів врахували популярність CMS та створили спеціальні тарифні плани, спрямовані на покращення показників швидкості, продуктивності та надійності майбутнього сайту.
Але навіть якщо у хостингу, який ви обрали, спеціальних тарифних планів немає, то це не проблема. WordPress дуже гнучка система, яка потребує лише того, щоб сам хостинг був якісним. Так, якщо ресурс має старі бази даних, наприклад, то CMS працюватиме все одно буде, але з деякими глюками.
Спочатку WordPress створювався виключно для блогерів. Але все змінюється і з часом стало ясно, що можливості платформи набагато ширші. Тож не дивно, що сьогодні на її основі створюють:
інтернет магазини;
сайти новин;
персональні блоги;
сайти-візитки;
благодійні сайти;
односторінники або лендінги;
портфоліо і таке інше.
Насправді WordPress по зубах практично будь-яка задумка, за що його і вибирають багато користувачів. Адже CMS інтуїтивно зрозумілий і гранично простий у використанні інтерфейс. Іншими словами, якщо ви добре володієте Microsoft Word, то і з WordPress впораєтеся без проблем. Звичайно, я утрирую в даному випадку, оскільки це стосується лише публікації контенту. Проте платформа справді «не кусається» і не лякає новачків своїм зовнішнім виглядом, а тому з її адмініструванням може впоратися кожен.
Якщо ви вже почали вивчати все, що стосується WordPress, то знаєте, що платформа має свій власний офіційний сайт. І тут у багатьох може виникнути нестиковка, тому що є два офіційні ресурси від WordPress:
Звичайно, це спантеличує, але, щоб не заплутатися варто просто зрозуміти, що у кожного ресурсу свої завдання.
Перший ресурс є базою, де знаходяться всі теми, плагіни та інше, що може знадобитися при самостійному налаштуванні WordPress. Другий ресурс – це, по суті, хостинг-провайдер, який використовує CMS для всіх сайтів, які у них розміщуються. Усі, хто зареєструвався на такому хостингу, отримують у свій розпорядження стандартний блог із доменом на кшталт mysite.wordpress.com. А тепер зверніть увагу на цей домен – нічого не нагадує? Правильно, нагадує стандартний домен від конструктора Tilda, що надається безкоштовно.
Звідси робимо висновок, що ресурс WordPress.com – це конструктор, який працює на зазначеній CMS. У нього так само, як і у Tilda, є безкоштовні та платні тарифні плани. Звичайно, все, що FREE має ряд серйозних обмежень. Наприклад, встановити плагін такий, як вам хочеться, ви не зможете. До речі, підключити іменний домен на такому конструкторі також можна, але за це доведеться заплатити.
WordPress, як і будь-яка інша CMS, має свої плюси та мінуси. Так, система розповсюджується абсолютно безкоштовно! Створюючи сайт, ви платите лише за домен та хостинг, а в цьому випадку теж можна заощадити, тому що при оплаті хостингу на рік домен певних категорій може надаватись безкоштовно. Не забувайте, що багато сайтобудівників та розробників мають партнерські посилання на хостинги, якими користуються. Це також дозволяє знизити вартість послуг.
Якщо говорити про плагіни та теми, то більшість із них є безкоштовними або умовно безкоштовними. Це також серйозний плюс!
Ще одна перевага системи криється у простій установці та регулярному оновленні. Плюсуйте сюди легкість управління, і ви зрозумієте, що найкращою CMS для сайту знайти складно. Особливо, якщо у вас немає жодного бажання вивчати мови програмування, але є бажання придбати власний сайт.
Зазначу, що для створення сайтів існує дуже багато! При цьому вони поділені на категорії сфер діяльності. Іншими словами, вам не потрібно довго морочити голову над тим, який шаблон більше підійде вашому сайту. Вам вже зробили вибірку – просто зробіть вибір. Хоча ви завжди можете вибрати щось нетипове, адже поділ за категоріями – це радше рекомендація, а не обов’язкова умова.
Якщо говорити про плагіни, то вони суттєво розширюють можливості WordPress. При цьому ними потрібно вміти користуватися, а ще не варто встановлювати надто велику кількість плагінів. В іншому випадку ваш сайт злегка підгальмовуватиме, або не злегка.
І ще одна важлива перевага – це відкритий вихідний код системи. Програмне забезпечення WordPress не буде вам коштує жодних грошей, якщо у вас не якийсь винятковий випадок.
А тепер перейдемо до недоліків. Як ви вважаєте, у чому вони криються? Насамперед, у безпеці. CMS дуже популярна, тому викликає великий інтерес у хакерів. Але завжди є спосіб захиститись. Можна встановити спеціальний плагін або скористатися сертифікатом SSL. Останній, до речі, багато хостингів надають безкоштовно.
Ще один нюанс, який слід враховувати, – сторонні розробники. Більшість тем і плагінів для WordPress роблять програмісти, які не пов’язані із творцями чи власниками CMS. Для них це можливість проявити себе як розробника і заробити. Але не всі «свіженькі» теми та плагіни варто відразу встановлювати. Баги ніхто не скасовував! А тому краще перестрахуватися і користуватися тим, що перевірено багатьма веб-сайтами, поки «свіженьких» докрутять розробники до робітничо-стабільного стану.
Заповніть форму, щоб замовити послугу по створенню сайта:
Заповніть форму та найближчим часом я з вами зв’яжуся: