Як встановити WordPress плагін

Як встановити WordPress плагін

Програми, які доповнюють базовий функціонал “движка”, називаються плагінами. Плагіни покликані збільшити функціонал та можливості ваших сайтів. Так само як теми плагіни реалізуються набором програмного коду, що збільшують можливості сайту. З плагінами WordPress ви зможете створити на своєму сайті безліч доповнень, представлених у вигляді галерей, опитувань і навіть зробити свій блог інтернет-магазином, що продає, з білінговими налаштуваннями для оплати. Як встановити WordPress плагін і як вони можуть полегшити нам життя, про це докладніше у продовженні.

Що таке плагін WordPress?

WordPress плагіни це доповнення до ваших стандартних можливостей, наданих базовою установкою платформи. Кожен встановлений плагін це добавка php файлів до ваших файлів на веб-сервері. Плагіни доступні для скачування та встановлення з wordpress.org протестовані та знаходяться в робочому стані для версії WordPress, зазначеної в описі.

Використання плагінів не є обов’язковим, але без знань програмування без деяких з них обійтися важко. Також доповнення можуть бути написані самостійно і впроваджені у ваш “движок”, за справність якого і коректну роботу відповідаєте тільки ви самі.

Кожен встановлений плагін несе за собою, крім додаткових функцій, так само і навантаження на сервер, що може вплинути на швидкість обробки та передачі даних. З іншого боку, деякі плагіни саме і призначені для прискорення завантаження сайту. Про це трохи згодом.

Ядро WordPress створено таким чином, щоб забезпечити користувача мінімумом необхідних можливостей, доповнити які можуть саме плагіни.

Варто уважно вивчати плагіни, які ви встановлюєте, не довіряйте маловідомим і не перевіреним плагінам, вивчайте відгуки та рейтинги плагінів на офіційному сайті.

Платформа WordPress має відкритий код, це означає, що будь-який користувач може вносити зміни в будь-які файли ядра, і наповнювати його різними власними доповненнями.

Плагіни WordPress “за замовчуванням”

В основному при “чистій” установці, без будь-яких змін, WordPress в активі є лише кілька доступних плагінів.

Це відбувається через те, що тільки на сайті розробників WordPress вже понад 59 000 плагінів доступні до використання.

Ви можете уявити яку вагу буде займати “інсталятор” WordPress, коли він йтиме з усіма доступними плагінами. Багато хто вважає, що велика кількість плагінів на сайті ускладнюють його роботу. Але насправді все трохи інакше. Просто часто встановлені плагіни конфліктують між собою, а інколи навіть з темою або шаблоном, що встановлений на сайті. В будь-якому випадку плагіни потрібно підбирати правильно. Якщо встановлювати на сайт перші вподобані плагіни без їх вивчення, то в кращому випадку отримаєте низьку швидкість завантаження сторінок сайту, а в гіршому – відмову сайту працювати. Тоді доведеться робити відкат, але це вже трохи інша тема.

У більшості випадків на вашому сайті вам знадобиться близько десяти плагінів, яких вистачить щоб досягти необхідних результатів. До того ж у більшості випадків можна обійтися і без плагінів, перед впровадженням того чи іншого доповнення пошукайте в інтернеті, може вирішити ваше завдання зможе всього кілька рядків коду. У такому разі використання сторонніх модулів буде абсолютно невиправданим.

Рекомендую користуватися тільки перевіреними і тільки на 100% потрібними плагінами, це зможе суттєво убезпечити вас від небажаних перевантажень.

Як встановити плагін WordPress?

Де шукати та як встановлювати плагіни на сайті з CMS WordPress:

 
Щоб встановити плагіни у вашу збірку WordPress, а потім і активувати потрібно перейти з адмін панелі WordPress у вкладку додавання нового плагіна. Далі через пошук вбити потрібну нам назву, або завантажити плагін з сайту.

Способи встановлення

Установка плагінів ідентична встановленню теми WordPress, тому якщо ви знайомі з цією процедурою, то проблем виникнути у вас не повинно.

Існує три способи установки WordPress плагінів. Перші два способи більш затратні за часом і вимагають більше дій, хоч важкого мало. Останній спосіб повністю автоматизовано WordPress. Який би з варіантів ви не вибрали, особливих проблем у вас виникнути не повинно. Вибір методу, напевно, більше залежить від користувача та його навичок роботи з сайтом. Розглянемо всі варіанти і ви зможете самостійно вирішити, який з них вам підходить більше.

Налаштування через FTP доступ до сайту.

Даний спосіб є найдовшим із усіх запропонованих, зате найбезпечнішим. У разі виникнення будь-яких проблем ви легко зможете все повернути на вихідну позицію.

Що ж нам потрібно зробити?

  • Завантажити плагін із будь-якого джерела, рекомендується з офіційної бази плагінів.
  • Розпакувати завантажений архів.
  • Створити FTP з’єднання із сервером.
  • Перейти до директорії з плагінами (/wp-content/plugins/).
  • Копіювати розпаковану раніше папку у вказану директорію.
  • Зайти в адмін панель WordPress, пункт меню Плагіни/Встановлені.
  • Знайти назву нового плагіна і натиснути “Активувати”.

Після активації плагін буде робочим, але в більшості випадків буде потрібно його налаштування, яке є індивідуальним для кожного.

Установка через консоль. Варіант 1.

Цей варіант установки швидший і не вимагає додаткової роботи з програмами, що значно прискорить процес інсталяції.

  • Так само як і в попередньому прикладі завантажуємо плагін, але не розпаковуємо його.
  • Заходимо в Консоль, далі меню Плагіни/Додати новий.
  • Далі у верхній частині екрана натискаємо на кнопку “Завантажити”, вказуємо шлях до архіву та натискаємо “Встановити”.
  • Після успішного встановлення у нас буде можливість відразу ж активувати плагін.

Як ми можемо помітити з кожним разом у нас виходить все швидше, що ж перейдемо до найпростішого та найшвидшого впровадження доповнень.

Як встановити WordPress плагін через Консоль. Варіант 2.

Найпростіший і найшвидший спосіб встановити плагін це безпосередня установка через адміністративну панель.

  • Заходимо з Консолі до Плагіни/Додати новий.
  • Через пошук знаходиш потрібний нам плагін.
  • Натискаємо “Встановити”, чекаємо на очі плагін завантажитися.
  • Активуємо його після встановлення.

Даний спосіб є найпростішим і найшвидшим. Як встановити WordPress плагін вибирати тільки вам, всі представлені варіанти робітники та забезпечать вас потрібним доповненням.

Як шукати потрібний плагін?

Плагіни є додатковою частиною CMS WordPress, яка має код відкритий для редагування, що означає, що ви можете, маючи спеціальні знання з програмування, самостійно створити свій авторський плагін і впровадити його в WordPress. Але як же бути, якщо у вас таких знань немає і вам потрібно знайти необхідну модернізацію із тисяч запропонованих?

Знайти плагін найпростіше виходячи з його призначення. Наприклад щоб знайти плагін для кешування сторінок потрібно пошукати відповідний вам плагін в інтернеті за запитом “Плагін кешування WordPress”. Уважно вивчайте відгуки, рекомендації та правильно налаштовуйте свої плагіни, адже деякі з них здатні нашкодити сайту, при неправильних налаштуваннях.

Також для пошуку плагінів були створені теги, пов’язані з їхньою функціональністю. Для того щоб відсортувати плагіни за певним параметром, достатньо при пошуку плагінів скористатися наданим фільтром від WordPress.

Такий метод відсіювання плагінів дозволить аналізувати та підбирати відповідні саме вам. До того ж в описі плагінів існує їхній рейтинг довіри, сформований на основі голосування, кількість установок та завантажень, що дозволить вам проаналізувати плагіни за популярністю серед користувачів.
Також важливим моментом є сторінки з описом роботи плагінів на wordpress.org.

Всі ці дані допоможуть вам зробити правильний вибір дійсно потрібного вам плагіна.

Плагіни без яких важко обійтись

Ця добірка є не обов’язковою, але спрямована на те, щоб допомогти вам встановити плагіни, які стануть невід’ємною частиною життя ваших сайтів на WordPress.

  1. Titan Anti-spam & Security або Akismet – захист вашого сайту від спаму та шкідливого коду. В цьому випадку я б ще порадила обрати хостинг, який регулярно сканує ваш ресурс на виявлення зламу.
  2. All in One SEO – потужний плагін для налаштування SEO.
  3. Site Kit by Google – з’єднує ваш сайт з інструментами Google.
  4. Meta pixel for WordPress – з’єднує сайт з Facebook.
  5. Header Footer Code Manager – на той випадок, якщо потрібно додати код на сайт.
  6. Contact Form 7. Fluent Form, WPForms – плагіни контактних форм. Більше про контактні форми читайте ТУТ.
  7. Cyr-To-Lat – перекладає лінки сайтів на латиницю.
  8. LiteSpeed Cache – прискорює завантаження сайту.
  9. Spectra – потужний плагін додаткових віджетів, що допомагає значно розширити можливості стандартного редактора WordPress.
  10. Google Language Translator або Polulang – плагіни перекладу для тих, хто хоче, щоб їх сайт був на різних мовах.. Перший автоматично перекладає контент. У випадку з другим контент під кожну мову створюється окремо, але в межах однієї адмінки. Більше про мультимовність читайте ТУТ.

Замовити сайт на WordPress або лендінг? Просто напишіть мені!

Translate »