Web-Master "TWS" Все о создании сайтов и веб-дизайне

Знайомимося з Elementor

WordPress – це популярна CMS, що має широкі можливості. Про це я вже писала та розповідала. Так, гадаю, що ви й самі це чудово розумієте. Система має відкритий вихідний код, тому всі бажаючі можуть взяти участь у її розробці.

Якщо з написанням коду ви ще не знайомі, то швидше за все розширюєте можливості свого сайту за допомогою плагінів. Але будьте обережні, тому що встановлення надмірної кількості плагінів гальмуватиме завантаження веб-ресурсу. Скільки всього можна встановити плагіни на сайт, про це я розповім в іншій статті.

Сьогодні ж я хочу познайомити вас із таким плагіном, як Elementor. Він із тих плагінів, які точно потрібні всім, хто встановлює сайт на WordPress. А якщо він такий важливий, варто детально розібратися з його особливостями.

Що таке Elementor

Повна назва плагіна звучить як Elementor Website Builder. По суті це конструктор сторінок, що істотно розширює можливості стандартного редактора. З його допомогою можна створити унікальний дизайн сторінок сайту. Більш того, за допомогою цього плагіна можна створювати цілі сайти!

Elementor найчастіше використовують для створення лендінгів. Особливо, якщо сайт гібридний і необхідно створити окрему сторінку, яка не буде успадковувати елементи меню, віджети та інше.

Плагін, як і більшість плагінів для WordPress є умовно безкоштовним, тобто має версію PRO. Безкоштовна та платна версії відрізняються кількістю доступних функцій. Про що нескладно здогадатися.

Ключова особливість полягає в тому, що в конструкторі відразу відображаються зміни, які ви вносите. Тому Elementor називають візуальним редактором. І в цьому він схожий на конструктора сайтів Tilda. Проте. на відміну від Tilda, Elementor має більше можливостей і робота з ним це все ж таки більше про верстку сторінки, ніж просто про використання блоків.

Працює Elementor за принципом Drag-and-drop, тобто захоплюй та тягни. Іншими словами, щоб додати якийсь елемент на сторінку або перемістити його, потрібно цей елемент захопити мишкою та перетягнути у зону редагування чи потрібне місце. Таким чином, сторінка збирається практично з елементів чи віджетів.

Про віджети Elementor

Усього конструктор містить більше дев’яноста віджетів, які розділені на базові, платні, загальні, сайт та для WooCommerce. Ще одна важлива особливість конструктора в тому, що він сумісний з плагіном інтернет-комерції WooCommerce.

Ну, а тепер розглянемо докладніше безкоштовні функції конструктора:

  1. Заголовок. Тут усе зрозуміло. Віджет генерує заголовки, яким можна встановити потрібний розмір, шрифт і колір. Є особливість – звичайним натисканням enterперенесення рядка не здійснюється. Тому, якщо потрібно написати заголовок у два рядки максимально компактно, доведеться скористатися тегом.
  2. Зображення. Віджет для завантаження зображень з адмінки WordPress або комп’ютера. Також має опції, що настроюються.
  3. Текстовий редактор. Віджет має багато спільного із стандартним редактором WordPress. Тож із ним працювати не складно.
  4. Відео. Аналогічний віджету “Зображення”, тільки дозволяє вставляти відео ролики з YouTube, Vimeo і так далі.
  5. Кнопка. Віджет, без якого просто не обійтись при верстці посадкових сторінок. Його також можна налаштувати під будь-який дизайн. Працює кнопка через прив’язку до неї певного посилання. Іноді замість посилання на кнопку прив’язують ID конкретної секції на сторінці. Тоді при натисканні на кнопку відвідувача перекидає одразу на потрібну секцію.
  6. Відгуки. Також корисний віджет, якщо ви створюєте посадкову сторінку. Він дозволяє розмістити не просто текст, а фото з підписом.
  7. Іконки соцмереж. Віджет дозволяє прикріпити до іконок посилання на профілі в соцмережах. Теж зручно, хоча в цьому випадку можна просто завантажити кілька картинок, що позначають ту чи іншу соцмережу, у форматі png з прозорим шаром і прив’язати до них ті самі посилання. Отже, тут кожен вирішує, що йому зручніше використовувати в роботі.

Так, основний список безкоштовних віджетів я приблизно описала. Але що ж із платними віджетами, які доступні лише на версії PRO? Так, на платній версії буде доступний віджет галереї, коли кілька зображень відображатимуться в одній сітці або змінювати один одного. Чи можна без нього обійтися? Можна! В безкоштовній версії є віджет каруселі.

Ще у платній версії буде доступний віджет форми. Якщо чесно, я не зовсім розумію його доцільність, хоча може він має свої унікальні функції. Тим не менш, якщо у вас гібридний сайт, то, швидше за все, у вас є плагін для форми зворотного зв’язку. І хвала розробникам, що найпопулярніші із цих плагінів сумісні з Elementor. Наприклад, плагіни Contact Form і Fluent Form повністю сумісні з конструктором сторінок і тому їх форми можна легко інтегрувати в структуру сторінки.

Крім того, на платній версії є можливість вставити віджет “Логін”, що дозволяє додати блок для авторизації в акаунті на вашому сайті.

Також до платних віджетів відносять “Прайс-лист”, “Меню”, “Слайди” і, звичайно, всі віджети для WooCommerce. Але останнє не біда, тому що шордкод для WooCommerce ніхто не скасовував, а Elementor співпрацює з шоркод!

Переваги конструктора

У чому полягає головний плюс Elementor? Звісно, ​​у його адаптивності! Як би ви не «знущались» над дизайном він точно буде адаптивним. Іншими словами, створений вами шедевр коректно виглядатиме на будь-яких електронних пристроях, а якщо ви сумніваєтеся, завжди можете переконатися в цьому в режимі редакції.

А от якщо зі створенням дизайну зовсім проблема, то конструктор має свою бібліотеку шаблонів. Звичайно, щоб до неї підключитись, потрібно пройти авторизацію. Але цей процес відбувається швидко і складнощів у вас не викличе. Зазначу, що бібліотека шаблонів та блоків також містить як безкоштовні варіанти дизайну, так і платні. Але все ж таки це дозволяє суттєво спростити і прискорити процес верстки.

До переваг можна віднести ще й той нюанс, що для конструктора розроблені додаткові плагіни, що розширюють можливості безкоштовної версії. Звичайно, не забувайте про те, що будь-який додатковий плагін ускладнює роботу сайту. Тому використовувати додаткові варіанти логічно лише, коли в них дійсно є потреба.

На завершення про мінуси

У плані недоліків конструктора кожен має свою думку. Звичайно, є і стандартний перелік недоліків Elementor, але особисто я бачу лише 2 головних:

  1. По-перше, безкоштовна версія згодом починає видавати глюки. При регулярному оновленні сторінок сервер може почати (і почне) видавати помилку, перешкоджаючи збереженню змін. Тому для створення інтернет-магазинів на довгострокову перспективу я б конструктор використовувала.
  2. По-друге, сторінка, зверстана через Elementor, може довго завантажуватись. Особливо якщо верстається на гібридному сайті, тобто на шаблоні, який відпочатку має свої стилі. Саме тому, якщо конструктор використовують для створення лендінгу, який буде єдиною сторінкою на сайті, краще встановлювати спеціальні теми, що не мають власних стилів.

В усьому іншому Elementor немає істотних мінусів. Принаймні для мене. Просто з ним треба вміти працювати!

Translate »